A Kalász labdarúgói sikeresen szerepeltek

Idén két újabb sikerrel gazdagította éremgyűjteményét a Kalász Gyermek- és Ifjúsági Sportiskola női labdarúgócsapata. Mihajlo Hozdok edző növendékei bronzérmet szereztek a hagyományos téli tornán, melynek döntőjét Ungváron az Ifjúsági Sportkomplexumban bonyolították le.
A tíz induló csapatot két alcsoportra osztották, az alcsoportok győztesei kerültek a döntőbe. A Kalász Gyermek- és Ifjúsági Sportiskola csapata alcsoportjában a técsői gyermek- és ifjúsági sportiskola csapatával mérkőzött meg, lányaink 1:0 arányú győzelmet arattak. A Kalász következő ellenfele a Bereg-vidék FK volt. A beregiek ellen 0:2 arányú vereséget szenvedtek. 0:0 döntetlen született az ungvári csapat elleni mérkőzésen. A munkácsi járási Kalász sportiskola csapata ellen fontos, 1:0 arányú győzelmet szereztek lányaink. Ezzel biztosították bejutásukat a döntőbe. A harmadik–negyedik helyért vívott mérkőzésen 1:0 arányú győzelmet arattak a huszti járási csapat fölött. A bronzérmet és az okleveleket a lányoknak Vaszil Izaj, a Kárpátontúli Labdarúgó-szövetség női tagozatának elnöke, Krisztina Kosztevka, a megyei válogatott edzője és Sztepán Szelmenszkij, a labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottságának tagja nyújtotta át.
* * *
A megyei labdarúgó-szövetség emlékezetes ünnepet szervezett a labdarúgást szerető lányok számára a nemzetközi nőnap alkalmából. A 2003. évi születésű és fiatalabb lányok részvételével megyei kupaversenyt tartottak. A megye különböző részeiből 10 csapat érkezett és küzdött a győzelemért. A mérkőzéseket a Szőlős FK pályáján bonyolították le. A részvevő csapatok számára a szponzorok biztosították az ellátást, Mihajlo Lanyo és Iván Durán futball-labdákat ajándékozott a csapatoknak.
A sorsolás eredményeként három alcsoportra osztották a csapatokat. A nagyszőlősi járást a tornán a Kalász Gyermek- és Ifjúsági Sportiskola csapata képviselte. Az első mérkőzést a huszti csapat ellen játszották, melyen 2:0 arányban alul maradtak. 4:0 arányban sikerült győzniük az ungvári járási csapattal szemben. Az összesített eredmények alapján csapatunk bejutott a negyeddöntőbe. Mihajlo Hozdok edző játékosai elsőként a huszti járási sportiskola csapata ellen léptek pályára. Mindvégig győzni akarásról tettek tanúbizonyságot, viszont a játék során elkövettek egy súlyos védekezési hibát, minek következtében minimális arányú vereséget szenvedtek. Így meg kellett elégedniük az ezüstéremmel. Lányainkat köszöntötte Vladiszláv Polyák, a Kárpátontúli Megyei Tanács képviselője, Valerij Luncsenko parlamenti képviselő, Mihajlo Lanyo, a labdarúgó-szövetség tiszteletbeli elnöke.