Eredményes évet zárt a Kalász Sportegyesület

2016 decemberében a Kalász  Gyermek- és  Ifjúsági  Sportiskola, illetve  a sportegyesület  hét különböző versenyt szervezett. Az Atlant klubban a Kalász Sportegyesület az újévi karácsonyi ünnepeknek szentelt nyílt  szkander tornát szervezett.  A sportünnepélyre több mint 80 versenyző érkezett az ilosvai, huszti és nagyszőlősi  járásból.  Minden súly- és  korcsoportban ádáz csatát  vívtak.
Kezdetben az  ifjak, majd a felnőttek  mérték  össze erejüket és ügyességüket. A 40 kilogrammon aluliak  súlycsoportjában Jaroszláv Vantyuh Olesnikről harmadik helyezett lett, a második helyen falubelije, Sztepán Hrabovcsák végzett. A győzelemnek a nagyszőlősi Szűcs Maxim örülhetett. A 48 kilogrammosok súlycsoportjában a dobogó harmadik fokára Borisz Szűcs állhatott. Jaroszláv Román  második, Vaszil Lakatos pedig  győztes lett. Mindhárom sportoló nagyszőlősi.
A 66 kilogrammosok súlycsoportjában a bronzérmet  Osztáp Szigeti vehette át, az olesniki Pavlo Szuszik ezüstérmes lett.  A versenyszám győztese Szebasztián Marjan Nagyszőlősről.  A 74 kilogrammosok súlycsoportjában a  huszti Dmitro Bilják lett a győztes, az ilosvai Andrij Kozár a második helyezett, a nagyszőlősi  Gérus  Richárd harmadik  lett.
A 93 kilogrammosok súlycsoportjának győztese a huszti Mihajlo Csohnyaj, a második helyen a nagyszőlősi Jaroszláv Román végzett, a bronzérmes a huszti Szerhij Susztov lett.  A nehézsúlyúak súlycsoportjában  Vitalij Mondics  (Huszt) lett a győztes, Denisz  Berezsnij  második helyezett lett, a nagyszőlősi  Vitalij  Troján  pedig  bronzérmes.
A lányok versenyében a nagyszőlősiek állhattak a dobogó mindhárom fokára. Irina Szenkevics, Olena Buleza, Tatyana  Szűcs vehette át az arany-, az ezüst-, illetve a bronzérmet.
A torna győztesei és helyezettjei a  Kalász  Sportegyesület és  az Atlant  klub vezetésének  okleveleit és  érmeit  vehették át  Mihajlo Gál  sportmestertől.